Zoom8 FI Ranking 2020

Finnish Zoom8 Class Association

Results are provisional as of 18:20 on October 13, 2020

0

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 32, Scoring system: Appendix A
Rank Nat SailNo HelmName Club R1/HSS R2/TPS R3/MP R4/EMK R5/BSS Total Nett
1st FIN 646 Sakari SUURLA EMK 1.0 3.0 1.0 4.0 (33.0 DNC) 42.0 9.0
2nd FIN 650 Claudia RIPPON LPS 7.0 1.0 3.0 (23.0) 2.0 36.0 13.0
3rd FIN 442 Atte TIMMERBACKA WSF 8.0 2.0 7.0 2.0 (33.0 DNC) 52.0 19.0
4th FIN 524 Emil SAREN HSS 6.0 5.0 (33.0 DNC) 7.0 3.0 54.0 21.0
5th FIN 377 Samuel GAFFNEY EMK 5.0 7.0 2.0 14.0 (33.0 DNC) 61.0 28.0
6th FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 4.0 (33.0 DNC) 4.0 22.0 1.0 64.0 31.0
7th FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ HSS 11.0 (33.0 DNC) 9.0 6.0 5.0 64.0 31.0
8th FIN 576 Erika AARVALA HSS 9.0 9.0 (33.0 DNC) 16.0 4.0 71.0 38.0
9th FIN 1006 Morris IKÄHEIMO HSS 13.0 (17.0) 12.0 13.0 6.0 61.0 44.0
10th FIN 468 Filippa STAHL HSS 10.0 6.0 10.0 (33.0 DNC) 33.0 DNC 92.0 59.0
11th FIN 1004 Milla RUOTSI EMK 18.0 4.0 6.0 (33.0 DNC) 33.0 DNC 94.0 61.0
12th FIN 563 Sebastian HEIMBURGER ESF (33.0 DNC) 10.0 8.0 15.0 33.0 DNC 99.0 66.0
13th FIN 303 Casimir GRANVIK ASS 14.0 14.0 (33.0 DNC) 9.0 33.0 DNC 103.0 70.0
14th FIN 1007 Anton RIIHELÄ HSS 15.0 13.0 (33.0 DNC) 10.0 33.0 DNC 104.0 71.0
15th FIN 557 Anni HELENIUS TPS 17.0 11.0 (33.0 DNC) 12.0 33.0 DNC 106.0 73.0
16th FIN 471 Pulmu OKSANEN EMK 3.0 (33.0 DNC) 5.0 33.0 DNC 33.0 DNC 107.0 74.0
17th FIN 81 Benjamin BLOM ESF (33.0 DNC) 33.0 DNC 11.0 3.0 33.0 DNC 113.0 80.0
18th FIN 523 Karo HONKOILA HSK 2.0 (33.0 DNC) 33.0 DNC 20.0 33.0 DNC 121.0 88.0
19th FIN 559 Alex SMIDSLUND WALTON TPS (33.0 DNC) 16.0 33.0 DNC 8.0 33.0 DNC 123.0 90.0
20th FIN 634 Karolina PETTERSSON TPS 16.0 18.0 (33.0 DNC) 24.0 33.0 DNC 124.0 91.0
21st FIN 479 Inka TIRILÄ OM (33.0 DNC) 8.0 33.0 DNC 19.0 33.0 DNC 126.0 93.0
22nd FIN 452 Lydia BRENNER NSS 12.0 15.0 (33.0 DNC) 33.0 DNC 33.0 DNC 126.0 93.0
23rd FIN 455 Mikael JAURI EMK (33.0 DNC) 33.0 DNC 13.0 18.0 33.0 DNC 130.0 97.0
24th FIN 533 Stella RANTALA OM (33.0 DNC) 12.0 33.0 DNC 21.0 33.0 DNC 132.0 99.0
25th FIN 651 Sini KARIO EMK (33.0 DNC) 33.0 DNC 33.0 DNC 1.0 33.0 DNC 133.0 100.0
26th FIN 644 Aada MAULA EMK (33.0 DNC) 33.0 DNC 33.0 DNC 5.0 33.0 DNC 137.0 104.0
27th FIN 420 Onni AARTOMAA KPS-KSS (33.0 DNC) 33.0 DNC 33.0 DNC 33.0 DNC 7.0 139.0 106.0
28th FIN 427 Kusti KOIVULEHTO KPS-KSS (33.0 DNC) 33.0 DNC 33.0 DNC 33.0 DNC 8.0 140.0 107.0
29th FIN 426 Noa MÄENKASKI KPS-KSS (33.0 DNC) 33.0 DNC 33.0 DNC 33.0 DNC 9.0 141.0 108.0
30th FIN 661 Aleksi KETO-TOKOI HSS (33.0 DNC) 33.0 DNC 33.0 DNC 11.0 33.0 DNC 143.0 110.0
31st FIN 558 Ukko OLIVA TPS (33.0 DNC) 33.0 DNC 33.0 DNC 17.0 33.0 DNC 149.0 116.0
32nd FIN 112 Aino MATTILA OM (33.0 DNC) 19.0 33.0 DNC 33.0 DNC 33.0 DNC 151.0 118.0

Huom! Vain Zoom8-liiton jäseneksi ilmoittautuneet ja jäsenmaksun maksaneet otetaan huomioon ranking-pisteytyksessä.

R1/HSS - 0

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Nat SailNo HelmName Club Place Points
1 FIN 646 Sakari SUURLA EMK 1 1.0
2 FIN 523 Karo HONKOILA HSK 2 2.0
3 FIN 471 Pulmu OKSANEN EMK 3 3.0
4 FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 4 4.0
5 FIN 377 Samuel GAFFNEY EMK 5 5.0
6 FIN 524 Emil SAREN HSS 6 6.0
7 FIN 650 Claudia RIPPON LPS 7 7.0
8 FIN 442 Atte TIMMERBACKA WSF 8 8.0
9 FIN 576 Erika AARVALA HSS 9 9.0
10 FIN 468 Filippa STAHL HSS 10 10.0
11 FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ HSS 11 11.0
12 FIN 452 Lydia BRENNER NSS 12 12.0
13 FIN 1006 Morris IKÄHEIMO HSS 13 13.0
14 FIN 303 Casimir GRANVIK ASS 14 14.0
15 FIN 1007 Anton RIIHELÄ HSS 15 15.0
16 FIN 634 Karolina PETTERSSON TPS 16 16.0
17 FIN 557 Anni HELENIUS TPS 17 17.0
18 FIN 1004 Milla RUOTSI EMK 18 18.0

R2/TPS - 0

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Nat SailNo HelmName Club Place Points
1 FIN 650 Claudia RIPPON LPS 1 1.0
2 FIN 442 Atte TIMMERBACKA WSF 2 2.0
3 FIN 646 Sakari SUURLA EMK 3 3.0
4 FIN 1004 Milla RUOTSI EMK 4 4.0
5 FIN 524 Emil SAREN HSS 5 5.0
6 FIN 468 Filippa STAHL HSS 6 6.0
7 FIN 377 Samuel GAFFNEY EMK 7 7.0
8 FIN 479 Inka TIRILÄ OM 8 8.0
9 FIN 576 Erika AARVALA HSS 9 9.0
10 FIN 563 Sebastian HEIMBURGER ESF 10 10.0
11 FIN 557 Anni HELENIUS TPS 11 11.0
12 FIN 533 Stella RANTALA OM 12 12.0
13 FIN 1007 Anton RIIHELÄ HSS 13 13.0
14 FIN 303 Casimir GRANVIK ASS 14 14.0
15 FIN 452 Lydia BRENNER NSS 15 15.0
16 FIN 559 Alex SMIDSLUND WALTON TPS 16 16.0
17 FIN 1006 Morris IKÄHEIMO HSS 17 17.0
18 FIN 634 Karolina PETTERSSON TPS 18 18.0
19 FIN 112 Aino MATTILA OM 19 19.0

R3/MP - 0

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Nat SailNo HelmName Club Place Points
1 FIN 646 Sakari SUURLA EMK 1 1.0
2 FIN 377 Samuel GAFFNEY EMK 2 2.0
3 FIN 650 Claudia RIPPON LPS 3 3.0
4 FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 4 4.0
5 FIN 471 Pulmu OKSANEN EMK 5 5.0
6 FIN 1004 Milla RUOTSI EMK 6 6.0
7 FIN 442 Atte TIMMERBACKA WSF 7 7.0
8 FIN 563 Sebastian HEIMBURGER ESF 8 8.0
9 FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ HSS 9 9.0
10 FIN 468 Filippa STAHL HSS 10 10.0
11 FIN 81 Benjamin BLOM ESF 11 11.0
12 FIN 1006 Morris IKÄHEIMO HSS 12 12.0
13 FIN 455 Mikael JAURI EMK 13 13.0

R4/EMK - 0

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Nat SailNo HelmName Club Place Points
1 FIN 651 Sini KARIO EMK 1 1.0
2 FIN 442 Atte TIMMERBACKA WSF 2 2.0
3 FIN 81 Benjamin BLOM ESF 3 3.0
4 FIN 646 Sakari SUURLA EMK 4 4.0
5 FIN 644 Aada MAULA EMK 5 5.0
6 FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ HSS 6 6.0
7 FIN 524 Emil SAREN HSS 7 7.0
8 FIN 559 Alex SMIDSLUND WALTON TPS 8 8.0
9 FIN 303 Casimir GRANVIK ASS 9 9.0
10 FIN 1007 Anton RIIHELÄ HSS 10 10.0
11 FIN 661 Aleksi KETO-TOKOI HSS 11 11.0
12 FIN 557 Anni HELENIUS TPS 12 12.0
13 FIN 1006 Morris IKÄHEIMO HSS 13 13.0
14 FIN 377 Samuel GAFFNEY EMK 14 14.0
15 FIN 563 Sebastian HEIMBURGER ESF 15 15.0
16 FIN 576 Erika AARVALA HSS 16 16.0
17 FIN 558 Ukko OLIVA TPS 17 17.0
18 FIN 455 Mikael JAURI EMK 18 18.0
19 FIN 479 Inka TIRILÄ OM 19 19.0
20 FIN 523 Karo HONKOILA HSK 20 20.0
21 FIN 533 Stella RANTALA OM 21 21.0
22 FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 22 22.0
23 FIN 650 Claudia RIPPON LPS 23 23.0
24 FIN 634 Karolina PETTERSSON TPS 24 24.0

R5/BSS - 0

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Nat SailNo HelmName Club Place Points
1 FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 1 1.0
2 FIN 650 Claudia RIPPON LPS 2 2.0
3 FIN 524 Emil SAREN HSS 3 3.0
4 FIN 576 Erika AARVALA HSS 4 4.0
5 FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ HSS 5 5.0
6 FIN 1006 Morris IKÄHEIMO HSS 6 6.0
7 FIN 420 Onni AARTOMAA KPS-KSS 7 7.0
8 FIN 427 Kusti KOIVULEHTO KPS-KSS 8 8.0
9 FIN 426 Noa MÄENKASKI KPS-KSS 9 9.0

http://zoom8.fi


Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com