Zoom8 FI Ranking 2021

Finnish Zoom8 Class Association

Results are provisional as of 17:28 on September 29, 2021

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 34, Scoring system: Appendix A
Rank Nat SailNo HelmName Club R1/NJK R2/HSS R3/HSF R4/TPS R5/MP R6/EMK Total Nett
1st FIN 524 Emil SAREN NJK 5.0 3.0 (35.0 DNC) 1.0 2.0 2.0 48.0 13.0
2nd FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 3.0 5.0 1.0 (6.0) 6.0 1.0 22.0 16.0
3rd FIN 576 Erika AARVALA NJK (8.0) 6.0 3.0 4.0 4.0 6.0 31.0 23.0
4th FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ NJK 7.0 (8.0) 7.0 2.0 1.0 7.0 32.0 24.0
5th FIN 552 Anni HELENIUS TPS 9.0 (35.0 DNC) 10.0 3.0 5.0 5.0 67.0 32.0
6th SWE 185 Morris IKÄHEIMO NJK 11.0 13.0 8.0 8.0 8.0 (17.0) 65.0 48.0
6th FIN 561 Tessa LEINOS EMK (17.0) 14.0 9.0 10.0 7.0 8.0 65.0 48.0
8th FIN 1007 Anton RIIHELÄ NJK 10.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 5.0 3.0 11.0 99.0 64.0
9th FIN 471 Pablo CRESPO APELS EMK 6.0 9.0 12.0 (35.0 DNC) 11.0 35.0 DNC 108.0 73.0
10th FIN 567 Ines KARLEMO ESF 1.0 2.0 2.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 110.0 75.0
11th FIN 81 Benjamin BLOM ESF 4.0 4.0 4.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 117.0 82.0
12th FIN 667 Tuomas SEITSONEN EMK 15.0 11.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 10.0 141.0 106.0
13th FIN 303 Kusti KOIVULEHTO KPS-KSS (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 7.0 9.0 22.0 143.0 108.0
14th FIN 475 Oliver LEINOS EMK 18.0 (35.0 DNC) 11.0 35.0 DNC 35.0 DNC 9.0 143.0 108.0
15th FIN 661 Aleksi KETO-TOKOI NJK 16.0 10.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 23.0 154.0 119.0
16th FIN 455 Mikael JAURI EMK 14.0 12.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 166.0 131.0
17th FIN 465 Elsa MEKLIN NJK (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 10.0 18.0 168.0 133.0
18th FIN 651 Leo VESIKALLIO EMK 13.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 15.0 168.0 133.0
19st FIN 508 Nathiel SHAHAR ESF (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 3.0 178.0 143.0
20nd FIN 479 Inka TIRILÄ OM (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 4.0 179.0 144.0
21rd FIN 646 Kerttu SEITSONEN EMK (35.0 DNC) 16.0 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 24.0 180.0 145.0
22th FIN 535 Onni AARTOMAA KPS-KSS (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 9.0 35.0 DNC 35.0 DNC 184.0 149.0
23th FIN 634 Olivia LINDSTRÖM TPS (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 10.0 35.0 DNC 35.0 DNC 185.0 150.0
24th FIN 165 Eino MÄNTY OTP (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 12.0 187.0 152.0
25th FIN 649 Aleksi KAIRI EPS (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 14.0 189.0 154.0
26th FIN 1012 Matias KORHONEN NJK (35.0 DNC) 15.0 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 190.0 155.0
27th FIN 520 Nuppu OKKONEN OM (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 16.0 191.0 156.0
28st FIN 112 Aino MATTILA OM (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 19.0 194.0 159.0
29nd FIN 264 Daniela HAAPAKANGAS OM (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 20.0 195.0 160.0
30th FIN 533 Stella RANTALA OM (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 25.0 200.0 165.0

Huom! Vain Zoom8-liiton jäseneksi ilmoittautuneet ja jäsenmaksun maksaneet otetaan huomioon ranking-pisteytyksessä.

R1/NJK

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Nat SailNo HelmName Club Place Points
1 FIN 567 Ines KARLEMO ESF 1 1.0
2 FIN 508 Richard DIESEN ESF 2 2.0
3 FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 3 3.0
4 FIN 81 Benjamin BLOM ESF 4 4.0
5 FIN 524 Emil SAREN NJK 5 5.0
6 FIN 471 Pablo CRESPO APELS EMK 6 6.0
7 FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ NJK 7 7.0
8 FIN 576 Erika AARVALA NJK 8 8.0
9 FIN 552 Anni HELENIUS TPS 9 9.0
10 FIN 1007 Anton RIIHELÄ NJK 10 10.0
11 SWE 185 Morris IKÄHEIMO NJK 11 11.0
12 FIN 563 Sebastian HEIMBURGER ESF 12 12.0
13 FIN 651 Leo VESIKALLIO EMK 13 13.0
14 FIN 455 Mikael JAURI EMK 14 14.0
15 FIN 667 Tuomas SEITSONEN EMK 15 15.0
16 FIN 661 Aleksi KETO-TOKOI NJK 16 16.0
17 FIN 561 Tessa LEINOS EMK 17 17.0
18 FIN 475 Oliver LEINOS EMK 18 18.0

R2/HSS

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Nat SailNo HelmName Club Place Points
1 FIN 508 Richard DIESEN ESF 1 1.0
2 FIN 567 Ines KARLEMO ESF 2 2.0
3 FIN 524 Emil SAREN NJK 3 3.0
4 FIN 81 Benjamin BLOM ESF 4 4.0
5 FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 5 5.0
6 FIN 576 Erika AARVALA NJK 6 6.0
7 FIN 563 Sebastian HEIMBURGER ESF 7 7.0
8 FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ NJK 8 8.0
9 FIN 471 Pablo CRESPO APELS EMK 9 9.0
10 FIN 661 Aleksi KETO-TOKOI NJK 10 10.0
11 FIN 667 Tuomas SEITSONEN EMK 11 11.0
12 FIN 455 Mikael JAURI EMK 12 12.0
13 SWE 185 Morris IKÄHEIMO NJK 13 13.0
14 FIN 561 Tessa LEINOS EMK 14 14.0
15 FIN 1012 Matias KORHONEN NJK 15 15.0
16 FIN 646 Kerttu SEITSONEN EMK 16 16.0

R3/HSF

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Nat SailNo HelmName Club Place Points
1 FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 1 1.0
2 FIN 567 Ines KARLEMO ESF 2 2.0
3 FIN 576 Erika AARVALA NJK 3 3.0
4 FIN 81 Benjamin BLOM ESF 4 4.0
5 FIN 563 Sebastian HEIMBURGER ESF 5 5.0
6 FIN 508 Richard DIESEN ESF 6 6.0
7 FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ NJK 7 7.0
8 SWE 185 Morris IKÄHEIMO NJK 8 8.0
9 FIN 561 Tessa LEINOS EMK 9 9.0
10 FIN 552 Anni HELENIUS TPS 10 10.0
11 FIN 475 Oliver LEINOS EMK 11 11.0
12 FIN 471 Pablo CRESPO APELS EMK 12 12.0

R4/TPS

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Nat SailNo HelmName Club Place Points
1 FIN 524 Emil SAREN NJK 1 1.0
2 FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ NJK 2 2.0
3 FIN 552 Anni HELENIUS TPS 3 3.0
4 FIN 576 Erika AARVALA NJK 4 4.0
5 FIN 1007 Anton RIIHELÄ NJK 5 5.0
6 FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 6 6.0
7 FIN 303 Kusti KOIVULEHTO KPS-KSS 7 7.0
8 SWE 185 Morris IKÄHEIMO NJK 8 8.0
9 FIN 535 Onni AARTOMAA KPS-KSS 9 9.0
10 FIN 561 Tessa LEINOS EMK 10 10.0
10 FIN 634 Olivia LINDSTRÖM TPS 10 10.0

R5/MP

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Nat SailNo HelmName Club Place Points
1 FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ NJK 1 1.0
2 FIN 524 Emil SAREN NJK 2 2.0
3 FIN 1007 Anton RIIHELÄ NJK 3 3.0
4 FIN 576 Erika AARVALA NJK 4 4.0
5 FIN 552 Anni HELENIUS TPS 5 5.0
6 FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 6 6.0
7 FIN 561 Tessa LEINOS EMK 7 7.0
8 SWE 185 Morris IKÄHEIMO NJK 8 8.0
9 FIN 303 Kusti KOIVULEHTO KPS-KSS 9 9.0
10 FIN 465 Elsa MEKLIN NJK 10 10.0
11 FIN 471 Pablo CRESPO APELS EMK 11 11.0

R6/EMK

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Nat SailNo HelmName Club Place Points
1 FIN 633 Fredrik SUNDELIN NJK 1 1.0
2 FIN 524 Emil SAREN NJK 2 2.0
3 FIN 508 Nathiel SHAHAR ESF 3 3.0
4 FIN 479 Inka TIRILÄ OM 4 4.0
5 FIN 552 Anni HELENIUS TPS 5 5.0
6 FIN 576 Erika AARVALA NJK 6 6.0
7 FIN 569 Massimo LINNAKYLÄ NJK 7 7.0
8 FIN 561 Tessa LEINOS EMK 8 8.0
9 FIN 475 Oliver LEINOS EMK 9 9.0
10 FIN 667 Tuomas SEITSONEN EMK 10 10.0
11 FIN 1007 Anton RIIHELÄ NJK 11 11.0
12 FIN 165 Eino MÄNTY OTP 12 12.0
13 FIN 81 Rafael MEINANDER ESF 13 13.0
14 FIN 649 Aleksi KAIRI EPS 14 14.0
15 FIN 651 Leo VESIKALLIO EMK 15 15.0
16 FIN 520 Nuppu OKKONEN OM 16 16.0
17 SWE 185 Morris IKÄHEIMO NJK 17 17.0
18 FIN 465 Elsa MEKLIN NJK 18 18.0
19 FIN 112 Aino MATTILA OM 19 19.0
20 FIN 264 Daniela HAAPAKANGAS OM 20 20.0
21 FIN 573 Miro SEPÄNTALO EPS 21 21.0
22 FIN 303 Kusti KOIVULEHTO KPS-KSS 22 22.0
23 FIN 661 Aleksi KETO-TOKOI NJK 23 23.0
24 FIN 646 Kerttu SEITSONEN EMK 24 24.0
25 FIN 533 Stella RANTALA OM 25 25.0

http://zoom8.fi


Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com